Půjčka pro podnikatele

Půjčka pro podnikatele
Unsplash / Pixabay

Podnikání je činnost poměrně riziková a psychicky vyčerpávající. Přestože má tento způsob obživy celou řadu výhod jako například časovou a finanční nezávislost, cesta k udržitelnému a dlouhotrvajícímu stavu je dlouhá a trnitá.

Během této cesty musí začínající podnikatel překonat celou řadu překážek, protože ne vždy je situace na trhu pro jeho oblast podnikání příznivá. Takovou překážkou může být například aktuální ekonomická krize. Klesá odbyt, snižuje se počet zakázek, lidé drží peníze. Ruší se výrobní podniky, krachují maloobchody s nedostatečným finančním zázemím. Taková situace není výjimečná, jedná se o ekonomický efekt, který má své dno.Jakmile ho dosáhne, ekonomika se začne pomalu, ale jistě zase dávat do pohybu.

Aby tuto dlouhou dobu podnik přežil, často musí změnit své strategie, reagovat na aktuální poptávku a například přeorientovat výrobu. Ať už jsou konkrétní kroky podnikatele pro překonání nepříznivého období jakékoli, samozřejmě se neobejdou bez většího obnosu peněz. Na finančním trhu existuje řada bankovních i nebankovních institucí, které nabízí úvěry pro podnikatele.

O dostupných půjčkách pro podnikatele na finančním trhu bylo napsáno již mnoho. Doporučujeme tento článek z našeho výběru.

Půjčka pro podnikatele je na trhu hojně zastoupena

Můžete se rozhodnout pro financování investic nebo provozu. V prvním případě si lze vybrat půjčku neúčelovou do 1,5 milionu korun bez zajištění nemovitostí nebo půjčku neúčelovou do 5 milionů korun se zajištěním.


Nad 5 milionů korun lze využít investiční úvěr. Pro financování provozu můžete také využít několik typů půjček, výše půjčky je závislá na ekonomických výsledcích Vaší firmy. Půjčka pro podnikatele řeší finanční problémy začínajících i zaběhnutých firem. Na Vás je však rozhodnutí, jak nasměrujete získané peníze a jak velké podstoupíte riziko. Máte možnost vyrůst, ale také prodělat poslední kalhoty. Taková už jsou však rizika podnikání.

Přečtěte si také:  I nebankovní půjčky mají svá pravidla. Jaká to jsou?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..