Půjčky na směnku

Půjčky na směnku
geralt / Pixabay

Půjčky na směnku se stávají v poslední době stále populárnějším typem úvěru. Dokáží totiž poměrně jednoduchým způsobem vyřešit nepříznivou situaci v rodinném rozpočtu.

Výhodné jsou zejména proto, že poskytovatel půjčky má díky směnce jistotu, že půjčené peníze dostane zpět a žadatel o finanční pomoc zase dostane peníze bez zbytečných průtahů a byrokracie.

Tento typ půjčky můžete využít, pokud právě trpíte finanční nouzí, nebo můžete jí financovat i vyšší položky, jako je auto, nebo byt. Klient neručí nemovitostí, nepotřebuje ani ručitele, ani nemusí dokladovat výši svého příjmu.
Princip je jednoduchý. Žadatel sepíše s poskytovatelem krátkodobé půjčky směnku, která musí obsahovat údaje, které vyplývají ze zákona.

Jaké jsou náležitosti pro půjčky na směnku

  • musí obsahovat označení, že se jedná o směnku,
  • bezpodmínečný slib zaplatit určitou peněžitou sumu,
  • údaj o splatnosti směnky,
  •  v čí prospěch se mají splátky vyplácet,
  • částku, na kterou směnka poukazuje,
  • údaj kdy a kde byla směnka vystavena,
  • jméno, adresu a podpis toho, kdo vystavil směnku.

Nebankovní instituce upřednostňují tento typ půjček, protože je nejsnáze vymahatelná. Pro klienta je výhodné, že půjčku si rychle a bez problémů vyřídí, ale když nastane situace, že není schopen úvěr splácet, vystavovatel podá směnku u soudu a ten vydá platební příkaz. Mimo jiné, nevýhodou je, že půjčka na směnku představuje i vysoké úroky.

Upozornění: Jako u každé jiné půjčce, i zde si pořádně prostudujte podmínky a peníze si půjčujte jen od renomovaných společností. Mnoho lidí už naletělo podvodníkům, kteří je jen obrali o peníze.

Zásada, která vždy platí při půjčkách na směnku je ta, že se neplatí poplatky dopředu.

Přečtěte si také:  Půjčky pro důchodce

Půjčky na směnku se dělí do dvou hlavních kategorií

Vlastní směnky – klient, na kterého se směnka vystavila přebírá na sebe závazek, že uhradí dohodnutou částku uvedenou na směnce.
Cizí směnky – u tohoto typu dohodnutou částku hradí třetí osoba. Pokud není ochotna ji zaplatit, odpovědnost za uhrazení přebírá osoba, které byly převedeny peníze.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..