Holá, holá škola volá a peněženka brečí

Jak lze často v dnešní době slyšet, dítě je považováno za luxus. Co teprve, když máte budoucího prvňáčka, který v září pomašíruje do školy. Ještě než vůbec vaše dítko vkročí do dveří budovy, kterou bude po dobu devíti let navštěvovat, váš rodinný rozpočet se o něco napne. Jen počáteční výdaje na aktovku, pouzdro a jeho vybavení, přezůvky popřípadě dopravu vás nevyjdou levně.

Půjčka pro rodiny s dětmi

Samotná aktovka je pro rodiny s nízkým příjmem trochu finančně náročná a to jediná nestojí peníze. Pokud tedy přežijete první den, který je určitě významným pro historii vaší rodiny, výdaje se ještě nakupí. Obědy, kroužky, sešity, výtvarné potřeby, věci na tělocvik mohou pěkně vyprázdnit vaši peněženku, můžete se dostat totiž i přes 5 000 korun téměř jen lusknutím prstu.

A řekněte svému dítku, že prostě do kroužku, který pomáhá vašemu dítěti v rozvoji osobnosti, chodit nemůže, pravděpodobně by to ani nepochopilo a vy sami si to budete vyčítat, že jste mu to nedovolili.

Nezoufejte, je zde řešení

Není tedy divu, že je nemálo rodičů, kteří hlavně v současné ekonomické době, kdy reálné mzdy klesají a je vysoká nezaměstnanost, zkrátka na takovou finanční zátěž prostě v daný okamžik nemají a nedej bože, když je v rodině více školáků.

Někteří rodiče to řeší zkrátka tak, že si na tohle vybavení a výdaje dítěte prostě půjčí, prostřednictvím třeba jednorázové bezúčelné půjčky v řádech několika tisíců korun.

Není se za co stydět

Pokud se i vy potýkáte s podobným problémem, nezoufejte, půjčku můžete třeba za půl roku splatit a nebudete si muset rvát vlasy, když zjistíte, že prostě na takové výdaje v současnosti nemáte dostatek finančních prostředků a vyhnete se vystresování vás i vašeho dítěte. Navíc je velice pravděpodobné, že tímto problémem trpíte jen vy, takže se za to nemusíte určitě stydět. Tak tedy šťastné studijní léta vašeho dítěte.

Přečtěte si také:  Osobní bankrot: pomůže i vám?