Splácíš řádně? Pak tě odměníme

Splácíš řádně?Není novinkou, že spousta Čechů má problémy s řádným splacením půjček, přesto jsou i ti, kteří splácejí včas a tak jak mají. Pro ně se banky rozhodly změnit strategii a za takový přístup odměňovat, touto pozitivní motivací se tak snaží o to, aby přibývalo lidí, kteří skutečně svůj dluh splatí až do konce.

Splácíš řádně – nabídneme ti lepší podmínky

Jednou z takových možností, jak banka může odměnit, je, že pokud si u jedné banky půjčujete pravidelně, jste jejím klientem a vaše platební historie vůči ní je dobrá, nepovažují vás tudíž za potížisty, pak je vám banka schopná nabídnout nižší úrok, než s jakou výší musí počítat ti, kteří patří mezi rizikové klienty či zcela nové zákazníky.

Není problém, odpustí vám i několik splátek

Asi velice příjemnou odměnou mohou být odpuštění některých splátek při včasném splácení. Kolik splátek vám ve finále odpustí, záleží na velikosti půjčky a době splácení, ale částka, kterou ušetříte, se může vyšplhat až do výše několika tisíc korun. Jste ovšem omezeni tím, jak maximálně dlouho můžete prodlít s placením.

Platíte včas, tak si klidně udělejte prázdniny

Odměňováním jsou i různé finanční bonusy a vrácení úroků. Při řádné úhradě svých závazků si taky u některých institucí můžete například udělat měsíc prázdniny od splacení. Odklad splátek, i to někteří nabízejí jako odměnu za to, že platíte včas. Vyhnout se můžete i různým poplatkům, se kterými se v každé bance setkáváte a které vám banka odpustí.

Nejste spokojení, přejděte jinam

Pokud nejste spokojeni se svým současným úvěrem a rozhodnete se přejít jinam, tak můžete dostat u některých institucí odměnu v podobě snížení úrokové sazby a zbavíte se i případných poplatků, které se k vašemu úvěru u předchozí instituce vztahovaly a další finanční bonusy.

Přečtěte si také:  Co dělat, když nezvládáte splácet půjčku?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..