Rady a tipy pro všechny, kdo shánějí výhodnou krátkodobou půjčku

K oblíbeným a žádaným druhům půjček patří v posledních letech krátkodobé úvěry, které jsou snadno dostupné a u nebankovních společností je mohou získat i lidé se záznamem v registru nebo bez doložitelných příjmů. Půjčky na krátkou dobu se obvykle sjednávají prostřednictvím internetu, kde se vyplní formulář a po jeho vyhodnocení dostanete odpověď, zda vám byla žádost schválena či zamítnuta – rozhodnutí je běžně otázkou několika minut. Krátkodobé úvěry jsou tak ideálním řešením např. v situaci, kdy potřebujete pár tisícovek do výplaty, nebo prostě na půjčku hodně spěcháte.

Splatnost krátkodobých půjček

Jak už z označení vyplývá, krátkodobé půjčky jsou určeny pro ty, jenž si chtějí vypůjčit peníze pouze na kratší období. Patří sem zejména půjčky se splatností kolem jednoho měsíce, dají se sem ale zařadit i některé úvěry s delší splatností, např. 90 dní apod. S tím souvisí i frekvence splácení – pokud si půjčujte jen na měsíc, obvykle se půjčka splácí jednorázově, u delších úvěrů jsou splátky většinou po jednom měsíci.

Možnost prodloužení úvěru

Celkem běžnou službou, kterou hodně klientů využívá, je možnost prodloužení splatnosti půjčky. U krátkodobých úvěrů je tato nabídka velmi častá a zákazníci nebankovních společností si tak svoji půjčku mohou prodloužit např. o týden nebo o měsíc. Někde lze úvěr prodlužovat i opakovaně, což sice není moc výhodné, na druhou stranu je to vždy lepší než na splácení rezignovat a dostat vysokou pokutu, která může po čase skončit až exekucí. Za prodloužení se vždy musí nejdříve uhradit poplatek, teprve pak se vám splatnost půjčky posune.

Které krátkodobé půjčky patří k nejoblíbenějším?

Vybrali jsme tři tipy na oblíbené, výhodné a prověřené krátkodobé půjčky, které můžeme rozhodně doporučit:

Kredito24 – krátkodobý nebankovní úvěr do 20 000 Kč, jehož výhodou je zejména rychlost – půjčka Kredito24 je jednou z nejrychlejších půjček v Česku a to díky jedinečnému automatickému systému pro schvalování žádostí. Jak posouzení, tak výplata peněz je doslova blesková a půjčka je tak ideální pro všechny, kdo potřebují mít peníze na kontě co nejrychleji.

Přečtěte si také:  Finská půjčka Ferratum

Ninja půjčka – malá, rychlá a snadno dostupná nebankovní půjčka, jejíž hlavní předností je vysoká šance na schválení. Ninja půjčku mohou získat dokonce i nezaměstnaní nebo lidé se záznamy v registrech dlužníků, přibližně 91 procent žádostí je schváleno. Úvěr si můžete vzít v rozmezí od 500 do 4 500 Kč a doba splatnosti je maximálně 30 dní.

Via SMS – rychlé a spolehlivé nebankovní půjčky, které jsou pro nové klienty zcela zdarma. Napoprvé si můžete půjčit až 6 000 Kč a nezaplatíte ani korunu navíc – půjčka je bez poplatků a bez úroků. U dalších půjček už poplatek je, maximální výše úvěru je pak až 20 000 Kč. Splatnost je vždy od 7 do 30 dní, v případě potřeby si ji ale můžete nechat prodloužit.

Srovnávače půjček vám najdou krátkodobou půjčku nejrychleji

Nevíte-li která z půjček pro vás bude nejlepší, pomohou vám speciální srovnávací weby, které se věnují porovnání úvěrových produktů mezi sebou. Najdete v nich především nebankovní půjčky a téměř všechny spolehlivé krátkodobé úvěry. K největším srovnávacím portálům patří zejména CoolPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz.

Půjčky s poplatkem předem znamenají riziko

Velkým nebezpečím jsou půjčky, u nichž po vás jejich poskytovatel vyžaduje poplatek předem. Tím nemyslíme poplatky ve výši jedné koruny (ty slouží jen pro ověření účtu a proto je poplatek jen symbolický), ale vysoké poplatky v řádu tisíců korun. Spousta podvodníků lidem slíbí, že jim půjčku dají, řeknou jim, že už ji mají schválenou, ale pak pouze vyberou poplatek a půjčku nedají. Na tyto nabídky si dejte pozor a takovýmto půjčkám se vyhněte.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..