I nebankovní půjčky mají svá pravidla. Jaká to jsou?

Každé půjčování má svá pravidla. Málokdo o nich ví, ale přesto tady jsou. V současné době si lidé půjčují na naprosté zbytečnosti, na které si mohou během pár měsíců našetřit. Jenže dnes jsme velice nedočkaví a všechno chceme mít doslova hned, tak proč čekat několik měsíců, když si půjčku můžete vzít nyní?

Velkým trendem jsou nebankovní půjčky, například Rerum.cz, které jsou populární hlavně díky rychlosti. Sice si nemůžete půjčit statisíce, ale můžete si půjčit několik desítek tisíc korun, jež na váš účet připlují během několika minut.

Než si však půjčíte, je dobré se rozmyslet a půjčku zvážit. Vždyť půjčky tu jsou na to, aby nás spasily v tíživé finanční situaci, nejsou tu pro naše rozmarnosti. Jaká jsou tedy pravidla půjček?

Nejsem unáhlený

Tím hlavním pravidlem je, že si půjčujeme jenom tehdy, kdy nejsme unáhlení. Neměli bychom do půjček skákat po hlavě, stejně jako bychom se neměli do hnát do první půjčky, na kterou narazíme. Vždy zvažte, jestli je ve vaší finanční situaci půjčka nutností či jestli to lze udělat jinak. Pokud zvážíte a pokud dospějete k názoru, že půjčka je nevyhnutelná, na trhu si najděte tu nejvýhodnější půjčku.

Nepodepisuji neznámé

K dalším pravidlům se řadí i to, že nepodepisujeme neznámé. Nikdy nepodepisujte to, co jste si nestihli přečíst. Vyhnete se tak malérům v budoucnu.

Nepůjčuji si na půjčku

Mnoho lidí dělá obrovskou chybu, a sice tu, že si půjčují na půjčku. Jenže v tomto případě by měly být půjčky zakázané. Na splácení úvěru bychom si nikdy neměli půjčovat, protože se tak dostáváme do koloběhu půjček, z něhož není jednoduché se dostat ven.

Přečtěte si také:  Splacení půjčky kdykoliv?

Půjčku skutečně potřebuji

Jak jsme zmínili, lidé si v dnešní době půjčují na zbytečnosti. Chtějí mít všechno hned, nechtějí čekat do doby, kdy si našetří. Půjčují si proto na zbytečnosti, bez kterých by se ještě nějakou dobu obešli.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..