Když už vám splátky začínají přerůstat přes hlavu

konsolidaceMožná to znáte. Půjčíte si na auto, pak jste nuceni si koupit novou ledničku, protože ta stará vám dala definitivní vale. K tomu nejsou zrovna růžové vaše finanční možnosti a tak nakupujete věci denní potřeby na kreditní kartu, která vás po čase už nepustí, protože jste vyčerpali limit. Nakonec se tedy může stát, že máte dohromady třeba pět různých půjček, k tomu se vám přičtou různé poplatky, které jsou s tím spojené. Každý měsíc se pak strachujete, jak vyjdete se svými penězi tak, abyste všechno zvládli zaplatit a ještě vám zbylo na nutné věci, jako potraviny, benzín nebo na jízdenku, měsíčník a podobně. O nečekaných výdajích ani nemluvě.

Aby vám splátky nedělaly problém?

Pokud nejste schopni vydělávat ještě více, abyste mohli všechny tyhle výdajové položky pokrýt, je zde jedno řešení. V současnosti službu, která vám může pomoci, nabízejí snad všechny bankovní a nebankovní instituce. Jedná se o konsolidaci půjček (zde nabízí třeba GE Money Bank), takzvaně se vám spojí všechny půjčky do jedné. Je potřeba si jen vybrat, kde by pro vás byla nejvýhodnější, na druhou stranu budete mít pravděpodobně problém, pokud budete v registru dlužníků, protože jste považováni za rizikového zákazníka a můžete se setkat spíše s nevolí ze strany bank o poskytnutí konsolidace.

Proč volit tuto možnost

Výhody konsolidace jsou v tom, že nově budete splácet jen jednu půjčku místo třeba oněch zmiňovaných pěti. Máte možnost domluvit se na její výši podle svých platebních možností, tím se ale prodlouží doba splácení. Za to se vám sníží poplatky, protože se bude jednat jen o jeden úvěr. Pokud si už opravdu nevíte rady se všemi svými půjčkami, je to možnost, jak tuto situaci vyřešit. Konsolidaci půjček (úvěrů) lze totiž aplikovat na téměř všechny jejich druhy (bankovní, kontokorentní, splátkové úvěry, kreditní karty), je potřeba jí řešit ale v čas, aby vám vaše dluhy nepřerostly přes hlavu.

Přečtěte si také:  Krátkodobé půjčky jsou nejlepší!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..