Hotovostní půjčky před výplatou

Hotovostní půjčky před výplatou
hexenkueche / Pixabay

Hotovostní půjčky mají ve své nabídce banky a také nebankovní společnosti. Faktem však zůstavá, že jsou více typické pro nebankovní subjekty. Někdy se nazývají také rychlé půjčky. Jejich charakteristickým znakem je expresní vyřízení a slouží hlavně k půjčení menších finančních obnosů bez ručitele.

Běžně se setkáte při vyřizování tohoto typu úvěru se zástupcem nebankovní společnosti, který na základě Vašich poskytnutých údajů zkoumá akceptovatelné možnosti poskytnutí půjčky.

Nakolik se hotovostní úvěry poskytují bez udání důvodu, bez ručitele a v hotovosti, výše úrokové sazby je pochopitelně vyšší. Rozličné společnosti se liší spektrem výše částky, do které Vám půjčí, ale obvykle je to od 3000 – 15 000 korun.

Při vyplňování žádosti se požadují dva doklady totožnosti. Jak napovídá název, půjčená částka se vyplácí v hotovosti. Tento typ finančních služeb je zaměřen hlavně na lidi, kteří nutně potřebují malou částku, kterou mohou získat pokud možno co nejrychleji. Pokud tedy nemáte čas, nebo možnost si vybavit klasický spotřební úvěr, nebo nechcete obtěžovat rodinné příslušníky, nebo přátele, tak hotovostní půjčka je jedna z variant, jak získat potřebné peníze. Jak bylo výše zmíněno, tento typ úvěru je zaměřen na nižší částky. Samozřejmě, dá se půjčit i více, ale pak to už není hotovostní půjčka v pravém slova smyslu a navíc budete už potřebovat ručitele.

Pokud se Vám nezamlouvají podmínky v bankách, ani v nebankovních společnostech, máte ještě jednu možnost. Můžete si půjčit od jednotlivců, kteří nabízejí tuto službu v různých inzerátech na internetu, ale tento způsob se velmi nedoporučuje, neboť už mnoho lidí bylo takto podvedených. Samozřejmě, netřeba hned házet všechny do jednoho pytle.
Než si od kohokoli půjčíte peníze, ověřte si reference a spokojenost předešlých zákazníků. Tak se vyhnete potencionálním nepříjemnostem.

Přečtěte si také:  Jak postupovat při online žádosti o půjčku?

Výhody hotovostních půjček

  • půjčka se poskytuje bez ručitele
  • expresní vyřízení
  • bez udání důvodu

Nevýhody hotovostních půjček

  • Vyšší úroková sazba
  • Tímto způsobem se dají půjčit jen menší částky

Než podepíšete jakoukoli smlouvu, zvažte si, zda nemáte jinou alternativu. Neunáhlete se a nepřistupujte na první řešení jen proto, že je nejméně komplikované, nebo Vás zbaví nepříjemné byrokrace. Hledejte takové řešení, které bude pro Vás nejlevnější. Rychlé úvěry by měly být až skutečně poslední možností.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *