Osobní bankrot: pomůže i vám?

Dostali jste se do dluhové pasti, z níž není na první pohled úniku? Nemáte žádné finanční prostředky pro úhradu svých závazků a veškerý váš příjem spolknou splátky a nabalující se úroky. Pokud nechcete skončit na dlažbě s exekucí na krku, pak byste svou situaci měli řešit dříve, než bude pozdě. Pro řadu dlužníků je jediným východiskem osobní bankrot. Kdo na něj má nárok a jakým způsobem jej můžete vyhlásit? To všechno a ještě více vám prozradíme na následujících řádcích.

Osobní bankrot neboli oddlužení

Oddlužení fyzických osob, chcete-li osobní bankrot, umožňuje zbavit se dluhů jednou pro vždy. Tuto možnost zavedl nový insolvenční zákoník, v němž jsou uvedeny také veškeré další informace a podmínky týkající se jak samotného procesu oddlužení, tak osoby dlužníka. Jelikož jsou podmínky poměrně přísné, ne každý má na osobní bankrot šanci.

Podmínky osobního bankrotu

Rozhodnutí o oddlužení povoluje či zamítá místně příslušný soud. Podmínky pro schválení osobního bankrotu ovšem nesplňuje každý. Pokud ovšem máte dva a více věřitelů, u nichž jste se splácením v prodlení a zároveň disponujete stabilním a dostatečným příjmem, pak máte vysokou šanci na schválení osobního bankrotu.

Jak osobní bankrot probíhá?

Poté, co sepíšete žádost o vyhlášení osobního bankrotu a dodáte ji příslušnému soudu, po nějaké době obdržíte jeho vyrozumění. Pokud soud nenajde žádné formální ani obsahové chyby a vy budete splňovat podmínky, osobní bankrot můžete vyhlásit. Následujících pět let se ovšem připravte na pěkné martyrium, během kterého budete muset vyžít z absolutního minima.

Přečtěte si také:  Okamžité půjčky - pomoc „shůry“…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..