Jak si vybrat krátkodobé půjčky

Volba krátkodobé nebankovní půjčky má své opodstatnění, pokud potřebujete skutečně jen pár korun do výplaty a jste si přitom jisti, že vámi vybraný poskytovatel vám nabídne podmínky, které se vám vyplatí. Nebo když nemáte jinou možnost, ať již vám brání negativní záznam v registru dlužníků nebo nedostatečné příjmy.

Opatrnost především

Při výběru krátkodobé půjčky je více než kdy jindy na místě opatrnost. Nevhodně zvolený poskytovatel s nejasnými smluvními podmínkami může ve vašem finančním hospodaření napáchat značné škody. Přitom sama o sobě se nebankovní krátkodobá půjčka může i vyplatit, zvolíte-li správně. Řada poskytovatelů nabízí první půjčku pro nové klienty zdarma, což je, nejste-li notorický dlužník, skvělá příležitost.

Čemu věnovat pozornost pří výběru krátkodobé půjčky

Na prvním místě je v případě půjčky vždy její cena. Zkontrolujte, zda poskytovatel půjčku úročí či požaduje poplatek za její vyřízení. V druhém případě budete ihned vědět, kolik nakonec zaplatíte. V případě úroků raději chvíli počítejte, ať se vám půjčka neprodraží. Velmi podstatné jsou také požadované podklady k půjčce. V podstatě čím více jich poskytovatel požaduje, ač se vám to nemusí líbit, tím serióznější bude zřejmě jeho jednání – chrání totiž poctivě splácející klienty před zbytečným prodražováním půjček.

„Tajný tip pro krátkodobé půjčky“

Chcete si být jisti, že vás poskytovatel nechce oškubat a jedná na rovinu? Podívejte se, zda provozuje např. upomínkový servis zdarma. Maličkost, ale může vám ušetřit peníze. A co skutečně svědčí o jeho férovosti? Slušný věřitel si za prodloužení půjčky bude účtovat rozhodně nižší částku, než kolik činí pokuta za prodlení – a budete se divit, zdaleka to není pravidlem!

Přečtěte si také:  Krátkodobé půjčky ihned na účet

  1. Souhlasím s článkem, zejména s tím, že je třeba být velmi opatrný při výběru krátkodobé půjčky. Bez opatrnosti se můžete dostat do velkých problémů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *