Půjčili jste si určitý objem finančních prostředků u nebankovního poskytovatele? Vaše finanční krize se ovšem ještě více prohloubila? Začali jste proto jednu půjčku lepit půjčkou druhou? Ve vaší poštovní schránce se náhle začaly hromadit upomínky věřitelů, které jste se ovšem rozhodli zdárně ignorovat? Pak věřte, že se dříve nebo později můžete propracovat k situaci, kdy na vaše domovní dveře zaklepe či zazvoní exekutor a žlutými lístečky vám polepí veškeré vybavení interiéru. Jak se této situace nedočkat? To vám prozradíme na následujících řádcích.
Nestrkejte hlavu do písku a jednejte
Nepočítejte s tím, že věřitel na vaše druhy zapomene. To spíš z vašeho kohoutku místo vody začne téct pivo. Věřitelé si evidenci svých dlužníků pečlivě vedou a zadarmo jim nic nedají. Pokud se tedy ve vaší schránce začnou hromadit nezaplacené upomínky, začněte okamžitě konat!
Kontaktujte věřitele a vyjednávejte
Ať již dlužíte bance nebo nebankovní společnosti či soukromému věřiteli, jakmile se dostanete do finančních potíží, neprodleně jej kontaktujte a osvětlete mu stávající nepříjemnou situaci, do níž jste se dostali. Společně se můžete domluvit na novém splátkovém kalendáři nebo na odkladu splátek, což vám v této situaci zaručeně pomůže.
Posledním krokem je osobní bankrot
Pokud vám dluhy přerůstají přes hlavu a nic z výše uvedeného nepomohlo, zbývá pouze jediné – vyhlásit osobní bankrot. Jestliže máte dva a více věřitelů, nejste schopni svým závazkům dostát a máte takový příjem, který během následujících 5 let dokáže pokrýt alespoň 30 vzniklých dluhů, vaše šance na oddlužení jsou vskutku velmi vysoké.